یافتن کلمه کلیدی مناسب با ابزار Ubersuggest

ابزار اوبر ساجست یا همان ابزار Ubersuggest یک ابزاری است که توسط آقای نیل پتل Neil Patel که یکی از بهتری متخصصان سئو در دنیا هستند ارائه شده است که امکانات و خدمات جالب و کاربردی را به مدیران وبسایت و سئو کارها ارائه می‌دهد ولی بهترین و کاربردی‌ترین ابزاری که ارائه می‌دهد بررسی و ارائه کلمات کلیدی هست.

به طور مثال ما بررسی‌هایی که این ابزار از وبسایت ما داشته است تصمیم گرفتیم تا این مقاله‌را بنویسیم. این ابزار با توجه به سوابق ما و سایر موارد متوجه شد که رقبای ما کمتر در این حوزه تولید محتوا کرده اند و به ما این موضوع را پیشنهاد داد تا بتوانیم در سریعترین زمان با این کلمه کلیدی به رتبه خوبی در گوگل برسیم.

چرا باید از ابزار Ubersuggest استفاده کنیم؟

همانطور که توضیح دادیم از این ابزار می‌توانید برای یافتن کلمات کلیدی مناسب برای مقالات خود استفاده کنید و حتی برای یافتن ایده برای تولید محتوا از این ابزار استفاده کنید. به طور مثال ما این مقاله‌را از ابزار Ubersuggest ایده گرفتیم و کلمات کلیدی مناسب این مقاله‌را هم با همین ابزار پیدا کردیم.

همچنین اکثر مقالاتی که در لردات منتشر می‌کنیم از این ابزار کمک می‌گیریم و تاثیر آن‌هم در گوگل سرچ کنسول می‌توانیم مشاهده کنیم و مقایسه کنیم با مقالاتی که از این ابزار برای کلمات کلیدی و موضوع آن‌ها استفاده نکردیم.

ابزار Ubersuggest و یافتن کلمه کلیدی مناسب
ابزار Ubersuggest و یافتن کلمه کلیدی مناسب

اوبر ساجست این اطلاعات را از کجا می‌آورد؟

شاید برای شماهم سوال باشد که ابزار Ubersuggest توسط یک فرد ارائه شده است و به اطلاعات موتورهای جستجو دسترسی ندارد. پس از کجا اطلاعاتی مانند کلمات کلیدی و… رقبا را دراختیار دارد تا بتواند به ما پیشنهادهایی ارائه کند.

وقتی می‌خواهید در وبسایت Ubersuggest ثبت‌نام کنید باید با استفاده از حساب گوگل خود این کار را بکنید و وقتی شما با حساب گوگل خود در این ابزار ثبت‌نام می‌کنید، متصل می‌شود به پنل گوگل سرچ کنسول شما و اینگونه کلمات کلیدی و دیتاهای سایت شما را جمع‌آوری می‌کند و همچنین وقتی برای میلیون‌ها سایت که در اوبر ساجست ثبت‌نام کرده اند این اتفاق بیفتد این ابزار دیتای بسیار خوب و زیادی دارد که می‌تواند به ما کمک کند.

نمیخواهم Ubersuggest به گوگل سرچ کنسول دسترسی داشته باشد

اگر شماهم نمی‌خواهید تا اطلاعات گوگل سرچ کنسولتان توسط ابزار Ubersuggest جمع‌آوری بشه و در نهایت در اختیار رقبا قرار بگیره می‌توانید با یک اکانت گوگل که گوگل سرچ کنسول سایت شما روی آن ثبت نشده است در ابزار Ubersuggest ثبت‌نام کنید و به راحتی از امکانات و خدمات این ابزار استفاده کنید.

نگران هم نباشید مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد و آماری که ارائه می‌شود با توجه به تنظیماتی که در ادامه انجام می‌دهیم با توجه به وبسایت شما درست هست و می‌‌توانید از آن‌ها برای بهبود سایت خود استفاده کنید.

ثبت سایت و دریافت پلن هفت هفته‌ای!

برای ثبت سایت و ثبت‌نام در ابزار Ubersuggest ابتدا باید وارد وبسایت ابزار Ubersuggest بشید تا بتوانیم این مراحل را طی کنیم و وبسایت خود را در Ubersuggest ثبت کنیم و بتوانیم از خدمات آن استفاده کنیم.

در ابتدا این ابزار به شما می‌گوید که میخواهم یک برنامه هفت هفته‌ای برای افزایش ترافیک و بهبود سئوی سایت شما ارائه بدهم. پس به این پنج سوال برای شروع پاسخ دهید. در ابتدا آدرس وبسایت خود را وارد کنید.

ثبت نام و ثبت سایت در اوبر ساجست
ثبت نام و ثبت سایت در اوبر ساجست

در سوال دوم از شما می‌پرسد که سطح بازاریابی شما در چه وضعیتی است که اگر مبتدی هستید گزینه BEGINNER و اگر خوب هستید گزینه INTERMEDIATE و اگرم حرفه‌ای هستید گزینه ADVANCED را انتخاب کنید.

در سوال سوم از شما می‌پرسد با دریافت ترافیک بیشتر یا همان سئوی بهتر می‌خواهید به چه چیزی برسید. اگر هدفتان دریافت آمار و کاربران بیشتر هست گزینه GENERATE MORE LEADS را انتخاب کنید، اگر افزایش تعداد فروش هست گزینه INCREASE NUMBER OF SALES و اگر افزایش آگاهی برند هست گزینه INCREASE BRAND AWARENESS را انتخاب کنید.

در سوال چهارم از شما می‌پرسد چقدر در سال در آمد دارید که باید مشخص کنید. و در سوال پنجم باید مشخص کنید که چقدر در ماه برای بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ هزینه می‌کنید.

در نهایت به شما می‌گوید که شما یک قدم برای دریافت پلن هفت هفته‌ای نزدیک شدید. حالا باید مشخص کنید که به چه شیوه‌ای می‌خواهید آن‌را دریافت کنید.

دریافت پلن هفت هفته‌ای Ubersuggest
دریافت پلن هفت هفته‌ای Ubersuggest

چون ما در ایران هستیم و نمیتوانیم از دو گزینه دیگر استفاده کنیم بهتر است گزینه I’LL IMPLEMENT IT MYSELF را انتخاب کنیم که یعنی خودمان اجرا خواهیم کرد و روی سایت پیاده سازی خواهیم کرد.

در قدم بعدی باید اطلاعات ثبت‌نام خود را تکمیل کنید و ایمیل و شماره تماس خود را وارد کنید و شرایط استفاده سرویس‌راهم تایید کنید و در نهایت روی گزینه‌ی Yes, Send Me The Results کلیک کنید. خبر خوبی که هست خوشبختانه اوبر ساجست فعلا با ایران مشکلی ندارد و شماره تلفن ایران راهم میتوانید وارد کنید.

تکمیل اطلاعات و ثبت‌نام
تکمیل اطلاعات و ثبت‌نام در Ubersuggest

حالا میتوانید پلن هفت هفته‌ای اوبر ساجست‌را برای بهبود سایت خود شروع کنید و از آن استفاده کنید که البته پلن کاملا دقیقی برای وبسایت شما نیست ولی کاربردی هست و می‌توانید طبق آن پیش بروید تا هم وبسایت خود را کامل کنید و هم در سئو و ترافیک بیشتر آن‌را پیشرفت بدهید.

دریافت و اجرای پلن Ubersuggest
دریافت و اجرای پلن Ubersuggest

رفتن به پنل Ubersuggest و تکمیل ثبت نام

حالا ثبت نام شما انجام شده است و کافی است به پنل خود در ابزار Ubersuggest بروید تا وبسایت‌مان را کامل ثبت کنیم و بتوانیم برای ایده یابی تولید محتوا و یافتن کلمات کلیدی مناسب‌هم از این ابزار فوق‌العاده استفاده کنیم تا همانطور که گفتیم نتایج بهتری هم به دست آوریم.

بعد از اینکه وارد پنل خود شدید طبق زیر در ابتدای صفحه فرم را پر کنید و روی گزینه Search کلیک کنید تا آمار وبسایت شما را جمع آوری کند و به شما آمار را ارائه بدهد.

ثبت سایت در ابزار Ubersuggest
ثبت سایت در ابزار Ubersuggest

وارد شدن و ثبت پروژه

همچنین بعد از وارد شدن به حساب کاربری خود از قسمت Add Project در پنل خود می‌توانید وبسایت خود را برای همیشه ثبت کنید تا به صورت منظم آمار آن‌را آپدیت کند و در اختیار شما قرار دهد و شما همیشه آمار تازه‌ای را از پنل خود در ابزار Ubersuggest دریافت کنید.

مراحل ثبت نام در اوبر ساجست هم مانند همان مراحلی است که برای دریافت پلن ابزار Ubersuggest طی کردیم کافی است به یکسری سوال مانند زبان، کشور، آدرس سایت و… پاسخ بدهید.

ثبت سایت در حساب اوبر ساجست
ثبت سایت در حساب اوبر ساجست

یافتن کلمه کلیدی مناسب

برای یافتن کلمه کلیدی مناسب در ابزار Ubersuggest کافی است از زیر منوهای بخش Keywords در پنل خود در اوبر ساجست استفاده کنید که به شما برای بررسی کلمات کلیدی، یا ایده‌های کلمات کلیدی و… کمک می‌کنند. همچنین می‌توانید آمار آن کلمات کلیدی را مشاهده کنید که البته به دلیل اینکه تمام وبسایت ها در اوبر ساجست ثبت نام نکرده‌اند دقیق نیست.

یافتن کلمه کلیدی مناسب

جمع‌بندی کلی

در این آموزش با ابزار Ubersuggest آشنا شدیم و در ابتدا پلن هفت هفته‌ای آن که به بهبود وبسایت ما کمک می‌کند را دریافت کردیم. و در مراحل بعدی کامل حساب خود را در این ابزار ایجاد کردیم و وارد پنل خود شدیم و وبسایت خود را به عنوان یک پروژه در این سایت ثبت کردیم. همچنین توضیح دادیم از کدام قسمت پنل خود می‌توانید برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب حوزه خود کمک بگیرید.

در ابتدای مقاله توضیح دادیم که این ابزار آمار را ازکجا و چطوری جمع‌آوری می‌کند و توضیح دادیم که اصلا چرا باید از این ابزار برای افزایش ترافیک و بهبود سئوی وبسایت خود استفاده کنید.

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۳.۵ / ۵. تعداد رای: ۴

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

صالح زارعی

مدیر و بنیان‌گذار لردات. جاده‌های سراشیبی‌را طی می‌کنم تا به اهدافی که دارم برسم...

25

مقالات مرتبط

نظر یا سوالی دارید؟