درود به شما دوستان عزیزم؛ در این آموزش می‌خواهم به تبلیغات در وبسایت ها بپردازم. به طور کلی سه نوع تبلیغات در وبسایت ها ارسال می‌شوند. تبلیغات بنری، همسان و پوش در ادامه مقاله هر کدام‌را کامل توضیح می‌دهیم و کاربرد آن‌را می‌گوییم و همچنین در انتها به شما ابزارهای مناسب برای درج تبلیغات خود در وبسایت‌هارا معرفی می‌کنیم.

بگذارید یک توضیح کوتاه دهم؛ تبلیغات بنری تبلیغی است که شما برای یک مدت زمان خاص بنر خود را مشخص می‌کنید تا در یک وبسایت نمایش داده شود و بابت آن یک هزینه‌ای می‌پردازید. تبلیغات همسان طوری است که شما فقط به ازای کاربرانی که وارد وبسایت‌تان می‌شوند هزینه می‌پردازید و در انتها پوش یا پوش نوتیفیکیشن همان پیامی است که از طرف وبسایت‌ها در لپتاپ یا موبایل ما ارسال می‌شود.

تبلیغات در وبسایت ها خوب است یا بد؟

شاید برای شماهم سوال پیش آمده باشد که اصلا تبلیغات در وبسایت ها خوب است یا بد و یا بهتر است بنرهای خود را در وبسایت ها نمایش دهیم یا در سوشال مدیا؟

شما با ارائه تبلیغات درست در وبسایت ها طبیعتا هدفمند تر هستید و مخاطبان هدف خود‌را وارد وبسایت می‌کنید و اگر از نوع همسان استفاده کنید بصرفه‌تر است ولی در سوشال مدیا شما هیچ دسترسی به آمار تبلیغاتی که منتشر کرده‌اید ندارید مگر اینکه انتشار دهنده راضی شود تا آمار درست را در اختیارتان قرار دهد.

پس تبلیغات در وبسایت ها خوب هست چرا که هم هدفمند هست و هم باعث افزایش ورودی وبسایت ‌مان می‌شود و کمی‌هم روی سئوی وبسایت تاثیر گذار هست و همچنین با استفاده از UTM tag در گوگل آنالیتیکس می‌توانیم به صورت دقیق بررسی داشته باشیم.

تبلیغات در وبسایت ها خوب است یا بد؟
تبلیغات در وبسایت ها خوب است یا بد؟

چرا باید در وبسایت ها تبلیغات بدهیم؟

طبق بررسی‌هایی که داشتیم تبلیغاتی که در سوشال مدیا انجام شده با همان هزینه در وبسایت‌ها بازدهی بیشتری داشته. پس می‌توان نتیجه گرفت اولین دلیلش بازدهی بیشتر هست.

دلیل دوم به صرفه بودن هست و شما می‌توانید در نوع تبلیغات همسان تنها به ازای هر کلیک کاربران روی بنر شما هزینه پرداخت کنید. به طور مثال بابت هر یک کلیک ۱۰۰۰ تومان.

و علت سوم مخاطبان هدفمند هست که شما می‌توانید با استفاده از تگ‌ها یا کلیدواژه‌ها و… مشخص کنید تبلیغات‌تان در چه صفحاتی نمایش داده شود و به چه کسانی نمایش داده شود. به طور مثال در تبلیغات ریتارگتینگ شما می‌توانید فقط بنرهایتان را در همه وبسایت‌ها به کسانی نمایش دهید که حداقل یک بار وارد وبسایت شما شده‌اند.

تبلیغات همسان

تبلیغات همسان اینطور هست که شما به ازای هر کلیک که روی بنر شما می‌شود هزینه‌ای پرداخت می‌کنید که با توجه به نوع وبسایت‌ها و محل نمایش تبلیغ شما هزینه‌را می‌توانید مشخص کنید به طور مثال اگر ۱۲۰۰ تومن منتشر کنید اولویت بیشتری دارید و در جای بهتری نمایش داده می‌شوید.

خود تبلیغات همسان در بهترین سرویس‌های تبلیغاتی دارای سه نوع هست که عادی، ریتارگتینگ و هدفمند هستند.

همسان عادی

این نوع از انواع تبلیغات همسان عادی است و تبلیغ شما در همه وبسایت‌ها به همه نمایش داده می‌شود تا وقتی که موجودی شما تمام شود یا به سقف هزینه‌ای که مشخص کرده‌اید برسد.

همسان ریتارگتینگ

در تبلیغات ریتارگتینگ سرویس‌های واسطه تبلیغات مانند یکتانت یک اسکریپت به شما می‌دهند که شما آن‌را در تگ head وبسایت خود اضافه می‌کنید و با استفاده از آن مخاطبان شمارا شناسایی می‌کند. حالا می‌توانید در ریتارگتینگ خود مشخص کنید که مثلا کاربرانی که وارد یک صفحه خاصی شده‌اند تبلیغات شمارا ببینند.

اگر میخواهید از تبلیغات ریتارگتینگ استفاده کنید باید بازدیدها و کاربران زیادی داشته باشید تا برای شما بازدهی بالایی داشته باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از نوع دیگر استفاده کنید تا بازدید بیشتری دریافت کنید و در کنار آن از ریتارگتینگ‌هم استفاده کنید.

همسان هدفمند

این نوع از انواع تبلیغات همسان‌را فقط برخی از واسطه‌های تبلیغات پشتیبانی می‌کنند. اینگونه هست که شما یک سری کلمات را مشخص می‌کنید تا اگر این کلمات در تگ‌های یک صفحه بود تبلیغ شما نمایش داده شود و اگر نبود نمایش داده نشود. مثلا ما مشخص می‌کنیم که در هرجایی عبارت (افزونه وردپرس بود) تبلیغ افزونه بست المنت نمایش داده شود.

تبلیغات همسان
تبلیغات همسان

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری یکی دیگر از انواع رایج تبلیغات هست که اکثر سایت‌های بزرگ مانند زومیت، دیجیاتو و… فقط این نوع از تبلیغات‌را نمایش می‌دهند. این طوری است که شما بنر خود را برایشان می‌فرستید و برای مدت زمان خاص در وبسایت‌ آن‌ها نمایش داده می‌شود و بابت آن هزینه‌ای ثابت می‌پردازید.

تبلیغات پوش

تبلیغات پوش یا پوش نوتیفیکیشن نوع دیگر تبلیغات در وبسایت ها است. شما یک هزینه و تعداد برای پوش نوتیفیکیشن مشخص می‌کنید و بنر و متن خود‌را برای کاربران به صورت نوتیفیکیشن در موبایل و لپتاپ آن‌ها میفرستید و مناسب نصب اپلیکیشن یا اخبار فوری و… هست.

انواع دیگر تبلیغات

برخی از سرویس‌های واسطه تبلیغات انواع دیگری‌هم از تبلیغات در وبسایت ها دارند مانند محصول، ویدئو، اقدامی که به طور مثال در محصول کافی است یک تکه کدی که به شما داده می‌شود را در صفحات محصولاتتان قرار دهید تا به صورت اتوماتیک با توجه به تصویر شاخص و عنوان آن‌ها تمام محصولات شما به صورت رندوم در وبسایت‌های دیگر نمایش داده شوند.

و یا از تبلیغات اقدامی برای نصب اپلیکیشن خود می‌توانید استفاده کنید. و به ازای هر نصب یا دانلودی که صورت می‌گیرد مانند تبلیغات همسان یک هزینه‌ای را مشخص کنید و پرداخت کنید.

سرویس های واسطه تبلیغات

شاید برای شما سخت باشد که دانه دانه به صدها وبسایت تبلیغات بدهید و آن‌هارا مدیریت کنید و تک تک هزینه آن‌هارا پرداخت کنید. برای همین سرویس‌های واسطه‌ای ایجاد شده‌اند که تبلیغات را از شما می‌گیرند و به پنل نمایش دهندگان می‌فرستند و بعد از تایید در وبسایت آن‌ها نمایش داده می‌شود و شما و ارائه دهنده هزینه‌را به صورت عادلانه پرداخت و دریافت می‌کنید و دسترسی کامل به آمار و پشتیبانی‌هم دارید.

یکتانت

یکی از بهترین سرویس‌های واسطه تبلیغات در وبسایت ها یکتانت هست. این ابزار نمایش دهندگان بیشتری دارد و همچنین آمار آن نسبت به ورودی که به شما می‌دهد دقیق‌تر هست. پشتیبانی خوب و تجربه کاربری خوب این ابزار نسبت به دیگر ابزارها آن‌را متمایز می‌کند و ماهم در لردات برای تبلیغات در وبسایت ها از یکتانت استفاده می‌کنیم.

سرویس های واسطه تبلیغات - یکتانت
سرویس های واسطه تبلیغات – یکتانت

صباویژن

صباویژن ابزاری است که توسط مجموعه صبا ایده ارائه شده ولی طبق بررسی‌هایی که داشتیم در برخی از موارد آمار آن دقیق نبوده و به طور مثال اگر زده بود ۲۵۰ ورودی با توجه به آمار گوگل آنالیتیکس ۲۲۵ ورودی به ما داده بود و این موضوع باعث شد که ما از این ابزار استفاده نکنیم. البته این بررسی ما و نظر ما بوده است و بهتر است شما خودتان بین ابزارها بررسی کنید و ابزار مناسب‌را انتخاب کنید.

صباویژن
صباویژن

مدیااد

ابزار بعدی یا سرویس واسطه دیگر تبلیغات در وبسایت ها مدیااد هستش که تجربه استفاده از آن‌را نداشتیم ولی ابزاری کاربردی است که متاسفانه نمایش دهندگان کمتری نسبت به دو ابزار دیگر دارد.

مدیااد
مدیااد

تجربه من و نکات مهم در این زمینه

تجربه من از تبلیغات در وبسایت ها تجربه خوبی بوده است و نتایج و بازخوردهای خوبی‌را گرفته‌ام. در قدم اول پیشنهاد می‌کنم با توجه به حوزه کاری خود این نوع از تبلیغات را شروع کنید. دو عامل مهم بازخورد شما از تبلیغات در وبسایت ها طراحی بنر شما و عنوانی که برای آن انتخاب می‌کنید هست پس باید به آن توجه کنید.

اگر محصول یا خدماتی که بعد از کلیک قرار است کاربر وارد آن شود خاص، مهم و کاربردی باشد بی شک بازخورد شگفت انگیزی خواهید داشت و سود زیادی خواهید کرد.

در تبلیغات خود اگر بودجه زیادی ندارید از تبلیغات همسان استفاده کنید و بنرها و عنوان‌های زیادی را برای تبلیغات خود اضافه کنید تا بتوانید حدس و آزمایش کنید در چند روز اول و بنرهایی که کلیک کمتری دارند را غیرفعال کنید تا بنرهای خوب‌تان بازخوردشان بیشتر شود.

وقتی کاربر روی بنر شما کلیک کرد باید وارد صفحه‌ای شود که برای آن ارزشمند و مطابق هدف آن از ورود به صفحه است و همچنین رابط کاربری و تجربه کاربری خوبی‌را دارد در غیر اینصورت سود شما از این تبلیغات بیش از نصف کمتر خواهد بود.

جمع‌بندی کلی

در این مقاله آموزشی پرداختیم به تبلیغات در وبسایت ها و انواع آن را به شما عزیزان توضیح دادیم. همچنین ابزارها یا سرویس های واسطه این نوع از تبلیغات را به شما معرفی کردیم و مقایسه کلی در رابطه با آن‌ها را انجام دادیم. در انتهاهم نکات مهمی که اگر در تبلیغات شما رعایت نشود سود کمتری برای شما خواهد داشت را توضیح دادیم و همچنین تجربه کلی خودم (مدیر و بنیان‌گذار لردات) را برایتان نوشتم.

با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما عزیزان.

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۳ / ۵. تعداد رای: ۴

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

صالح زارعی

مدیر و بنیان‌گذار لردات. جاده‌های سراشیبی‌را طی می‌کنم تا به اهدافی که دارم برسم...

25

مقالات مرتبط

نظر یا سوالی دارید؟