احتمالا شماهم ظاهر ایمیل‌های پیشفرض ووکامرس را دیده‌اید. سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس برای یک برند خیلی مهم است چرا که وقتی کاربر خریدی از سایت شما انجام می‌دهد یا فرآیندی انجام دهد که مربوط به ووکامرس شود اگر ایمیل آن فعال باشد، ایمیل ارسال می‌شود.

پس داشتن ظاهر مناسب ایمیل‌ها هم در بحث ایمیل مارکتینگ مهم است و هم تجربه کاربری خوبی را به کاربران منتقل می‌کند. لازم به ذکر هست مواردی مانند رنگ و لوگو را در ایمیل‌های پیشفرض ووکامرس از قسمت پیکربندی ایمیل‌های می‌توان تغییر داد. ولی ما چیزی فراتر از آن می‌خواهیم.

ظاهر پیشفرض ایمیل‌های ووکامرس
ظاهر پیشفرض ایمیل‌های ووکامرس

در ادامه به شما ۲ روش کاربردی برای سفارشی سازی ایمیل‌های ووکامرس می‌گوییم. روش اول با استفاده از افزونه است و روش دوم کمی سخت تر است چرا که خودمان با کدنویسی ساده می‌خواهیم این کار را انجام دهیم.

تنظیمات پیشفرض ایمیل‌های ووکامرس

همانطور که گفتیم شما برای اینکه بتوانید ایمیل‌های ووکامرس را سفارشی سازی کنید به طور پیشفرض از تنظیمات ووکامرس می‌توانید دو کار را انجام دهید. یکی تغییر رنگ هست و دومی تغییر لوگوی ابتدای ایمیل.

پس از پیشخوان وردپرس خود به مسیر ووکامرس > پیکربندی > ایمیل‌ها بروید.

تنظیمات پیشفرض سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس
تنظیمات پیشفرض سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس

حالا از این قسمت می‌توانید تنظیمات پیشفرض ایمیل‌های ووکامرس را انجام دهید.

از بخش پیکربندی ارسال ایمیل باید یک ایمیل مانند info@lerdot.com که بهتر است با دامنه خودتان باشد را وارد کنید و یک نام هم مشخص کنید مثل لردات. تا ایمیل‌ها فروشگاه شما با این مشخصات ارسال شوند.

از بخش الگوی ایمیل همانطور که گفتیم می‌توانید تصویر سربرگ یا همان لوگورا مشخص کنید، از بخش متن پانوشت یک متنی که در انتهای ایمیل نمایش داده می‌شود را می‌توانید وارد کنید مثل با تشکر از اعتماد شما و در نهایت از بخش رنگ‌ها می‌توانید رنگ‌هارا مشخص نمایید.

در ادامه روش هایی برای سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس که صفر تا صد آن‌را می‌توانید سفارشی سازی کنید توضیح می‌دهیم.

سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس با افزونه‌ها

شما می‌توانید با استفاده از افزونه‌های زیادی این کار را انجام دهید.

این افزونه‌ها که مخصوص این کار هستند عموما می‌آیند یک صفحه سازی مانند المنتور در اختیار شما قرار می‌دهند ولی برای ایمیل‌هایتان که می‌توانید به راحتی صفحات ایمیل‌های خود را طراحی کنید.

استفاده از افزونه‌هارا به شما پیشنهاد نمیکنیم چرا که سنگینی زیادی روی سایت شما ایجاد می‌کند و باعث کند شدن سرعت سایت می‌شود. ولی اگر نمی‌توانید به خوبی وقت بگذارید و با استفاده از روش دوم کار را پیش ببرید ناچارید تا از این افزونه‌ها استفاده کنید.

در ادامه به شما ۳ تا از بهترین افزونه‌ی کاربردی برای سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس و ساخت آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

افزونه Email Template Customizer

اولین افزونه، افزونه Email Template Customizer است که رایگان نیست ولی امکاناتی به شما می‌دهد که راحت‌ترین شکل ممکن ایمیل‌های مورد نظر خود را طراحی کنید. مانند المان‌های کاربردی که دارد و امکان کشیدن و رها کردن مانند المنتور.

همچنین این افزونه خارجی است ولی توسط افراد ایرانی فارسی سازی شده است و می‌توانید از سایت ژاکت آن‌را تهیه کنید.

افزونه Email Template Customizer
افزونه Email Template Customizer

افزونه YayMail

دومین افزونه که رایگان هست و از مخزن وردپرس قابل دریافت هست، افزونه YayMail هست که امکانات افزونه قبلی را دارد ولی چون فارسی نیست کمی شاید هنگام کار با آن به مشکل بخورید. البته این افزونه امکان ساخت ایمیل با کشیدن و رها کردن هم دارد.

به هر حال اگر با انگلیسی بودن مشکلی ندارید با توجه به رایگان بودن آن امکانات خوبی را برای تغییر ظاهر ایمیل‌های ووکامرس به شما می‌دهد. همچنین نسبت به افزونه‌ی قبل سبک‌تر است و سنگینی زیادی روی سایت شما ایجاد نمی‌کند.

افزونه YayMail
افزونه YayMail

افزونه Creative Mail

افزونه آخری که برای سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، افزونه Creative Mail است که کمی سنگین است ولی به شما امکانات زیادی می‌دهد. این افزونه‌هم رایگان است و در مخزن وردپرس موجود است.

با فعال کردن این افزونه شما داشبوردی دارید که می‌توانید تمام ایمیل‌های خود را مدیریت کنید و همچنین مانند دو افزونه‌ی قبلی با قابلیت کشیدن و رها کردن می‌توانید ایمیل‌های خود را به راحتی بسازید.

افزونه Creative Mail
افزونه Creative Mail

سفارشی سازی ایمیل ها بدون افزونه

برای سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس بدون استفاده از افزونه کمی نیاز به دانش کدنویسی css و html داریم. این دو زبان نشانه گذاری و استایل نویسی یعنی Html و Css شما می‌توانید در کمتر از یک هفته یاد بگیرید و بسیار ساده هست. البته دانش مقدماتی هم برای تغییر کارهای معمولی مثل سفارشی سازی ایمیل کافی است.

در پیج اینستاگرام محمدصالح زارعی (بنیانگذاری لِردات) ویدیویی منتشر کردیم در رابطه با سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس بدون افزونه. اگر آن‌را ندیدید می‌توانید مشاهده کنید، در غیر اینصورت ادامه مقاله‌را بخوانید.

ویدیوی سفارشی سازی ایمیل ها بدون افزونه به زودی اضافه می‌شود.

در قدم اول به هاست خود بروید و مسیر File Maneger > Public_html > wp-content > plugins > woocommerce > template بروید. و بعد پوشه‌ی emails را انتخاب کنید و با استفاده از گزینه‌ی copy در مسیر Public_html > wp-content > themes > theme_name > woocommerce کپی کنید. جای عبارت theme_name نام پوشه قالب‌تان را باید وارد کنید.

کپی کردن پوشه‌ی email ووکامرس در قالب

حالا به پوشه قالب خود بروید و بعد به woocommerce > emails بروید. حالا تمام فایل‌های ایمیل‌های ووکامرس را مشاهده می‌کنید و کافی است روی فایل ایمیل مورد نظرتان کلیک راست کنید و edit را بزنید و آن را مطابق سلیقه‌ی خود ویرایش کنید.

مثلا اگر فایل email-header.php را ویرایش کنید می‌توانید سربرگ یا هدر که در تمام ایمیل‌ها ثابت هست را ویرایش کنید.

لازم به ذکر هست که در هرکدام از فایل‌ها از تگ <style> مانند زیر استفاده کنید تا بتوانید استایل‌های css خود را وارد کنید و استایل دلخواه خود را به المنت‌ها بدهید. و با htmlهم ساختار آن را مشخص کنید.

?>
<style>

h1{
   color: #fc0;
   background: #ddd;
   margin: 20px;
}
</style>
<?php

جمع‌بندی کلی

در این مقاله پرداختیم به سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس به دو روش کاربردی. در ابتدا آمدیم تنظیمات پیشفرض ایمیل‌های ووکامرس را توضیح دادیم که تنها رنگ و لوگو را می‌توان با آن سفارشی سازی کرد. ولی از آنجایی که ما فراتر از این نیاز داشتیم دو روش کامل و کاربردی برای تغییر ظاهر ایمیل های ووکامرس را توضیح دادیم.

در روش اول با استفاده از افزونه هایی که مانند المنتور بودند ولی برای ایمیل‌های ووکامرس سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس را انجام دادیم و سه تا از بهترین افزونه‌ها را معرفی کردیم.

در روش دوم از طریق ویرایش فایل های اصلی ایمیل های ووکامرس با استفاده از html و css سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس را انجام دادیم.

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۴.۴ / ۵. تعداد رای: ۱۴

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

صالح زارعی

مدیر و بنیان‌گذار لردات. جاده‌های سراشیبی‌را طی می‌کنم تا به اهدافی که دارم برسم...

20

مقالات مرتبط

نظر یا سوالی دارید؟