در این مقاله آموزشی می‌خواهیم آموزش دهیم تا چگونه وردپرس را روی هاست و یا لوکال هاست نصب و راه اندازی کنید.

ساخت سایت با وردپرس

آموزش نصب وردپرس

لازم به ذکر هست که اگر هنوز مهارت کافی برای ساخت سایت با وردپرس را ندارید می‌توانید از دوره رایگان آموزش ساخت سایت با وردپرس، نیترو وردپرس استفاده کنید.

تنها مواردی که برای ساخت سایت با وردپرس نیاز دارید دانش کار با کامپیوتر و اینترنت و بودجه برای خرید یک هاست و دامنه می‌باشد که در دوره رایگان آموزش ساخت سایت با وردپرس کاملا بهتان توضیح داده‌ایم.

نصب وردپرس روی هاست

اگر می‌خواهید وردپرس را روی سایت کاملا واقعی و با دامنه مشخص نصب و راه اندازی کنید. باید ابتدا یک هاست مناسب برای وردپرس خریداری کنید. برای وردپرس بهتر است هاست وردپرس یا هاست لینوکس خریداری نمایید.

پیشنهاد ما برای شما استفاده از ایران سرور برای خرید هاست مناسب وردپرس است.

بعد از انتخاب و خرید هاست مناسب وردپرس باید برویم سراغ راه‌اندازی و نصب وردپرس. ابتدا باید تشخیص دهید کنترل پنل هاست‌تان چیست. اکثر هاست‌ها دارای کنترل پنل Cpanel هستند ولی برخی‌ هم دارای کنترل پنل Direct Admin هستند.

کنترل پنل‌ها تفاوتی باهم ندارند و بستگی به سلیقه و تجربه کاربری شما دارد که از کدام یک بخواهید استفاده کنید. می‌توانید به صورت تیکت از شرکت هاستینگ درخواست کنید تا کنترل پنل دیگری را برایتان نصب کنند.

چگونه تشخیص دهم کنترل پنل هاستم چیست

اگر آدرس صفحه ورود به کنترل پنل هاست شما که توسط شرکت هاستینگ بعد از خرید به شما ارائه شده است با ۲۰۸۲ یا ۲۰۸۳ تمام می‌شود کنترل پنل هاست شما Cpanel است. ولی اگر با ۲۲۲۲ یا ۴۴۴۴ تمام می‌شود کنترل پنل هاست شما دایرکت ادمین است.

البته با ورود به کنترل پنل هاست در بالای آن می‌توانید لوگوی کنترل پنل هاست‌تان را مشاهده کنید و تشخیص دهید کنترل پنل هاست شما چیست.

نصب وردپرس روی لوکال هاست

اگر می‌خواهید وردپرس را روی سیستم خود نصب و راه‌اندازی کنید باید از نرم افزار Xampp استفاده کنید. این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد تا یک لوکال هاست یا هاست محلی داشته باشید و امکان ایجاد دیتابیس، وب سرور و… را به شما می‌دهد تا بتوانید روی آن به صورت تمرینی یا تست سایت بسازید.

البته اگر سیستم عامل شما مک است می‌توانید از نرم افزار Mamp استفاده کنید.

لازم به ذکر هست که نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم خودتان و لوکال هاست هیچ هزینه ای ندارد چرا که دامنه مشخصی ندارد و فقط خودتان روی آن سیستم بهش دسترسی دارید.

راه‌اندازی و نصب وردپرس

برای نصب وردپرس انتخاب کنید که می‌خواهید وردپرس را روی کدام پلتفرم نصب و راه‌اندازی کنید.

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

صالح زارعی

مدیر و بنیان‌گذار لردات. جاده‌های سراشیبی‌را طی می‌کنم تا به اهدافی که دارم برسم...

1

مقالات مرتبط

نظر یا سوالی دارید؟