سایت یا اینستاگرام – روی کدام تمرکز و سرمایه گذاری کنیم

سایت یا اینستاگرام مسئله این است! در این پادکست به یک سوالی که ممکن است در ذهن شما که قصد دارید کسب‌و‌کار اینترنتی خود را آغاز کنید و یا می‌خواهید به صورت جدی‌تر روی آن فعالیت کنید پاسخ دادیم. این سوال سایت یا اینستاگرام است. شاید شماهم نمی‌دانید که کدام بهتر است و روی کدام باید تمرکز و سرمایه گذاری بیشتر بکنید.

پیشنهاد می‌کنم پادکست این مقاله رو بشنوید یا اگر علاقه‌ای به شنیدن پادکست ندارید ادامه مقاله را مطالعه کنید.

سایت یا اینستاگرام
سایت یا اینستاگرام

یک مثال ساده

فرض کنید شما یک سایت و یک پیج اینستاگرام دارید. حالا یک کاربر قصد دارد محتوای خود را پیدا کند به طور مثال یک کاربر می‌خواهد آموزش رایگان وردپرس را مشاهده کند، به نظر شما این کاربر توی اینستاگرام این عبارت کلیدی یعنی «آموزش رایگان وردپرس» را جستجو می‌کند یا توی موتورهای جستجو مانند گوگل.

قطعا اون کاربر در موتور جستجویی مانند گوگل سرچ می‌کند و شاید از هر ۱۰ نفر فقط ۱ نفر این عبارت را در اینستاگرام جستجو کند.

تولید محتوا و پیشرفت سایت

قطعا پیشرفت از طریق داشتن وبسایت خیلی ساده تر از اینستاگرام است. چرا که الگوریتم‌های اینستاگرام بسیار پیچیده‌تر است و همچنین رقبای شما در اینستاگرام بسیار زیاد هستند و اگر مهارت و تجربه کافی در تولید محتوای اینستاگرام را نداشته باشید شاید بیشتر از یک سال طول بکشد تا به آن هدفی که می‌خواهید برسید.

ولی در وبسایت کافی است روی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو کار کنید و البته سایت شما گرافیک، سرعت، تجربه کاربری و.. خوبی داشته باشد. و یک وبسایت خوب در حوزه کاری خودتان داشته باشید تا بتوانید به هدفی که می‌خواهید در کمترین زمان برسید.

تولید محتوا و پیشرفت در اینستاگرام

همانطور که گفتیم تولید محتوا و پیشرفت در اینستاگرام کمی سخت تر و وقت گیر تر است چرا که الگوریتم‌ها بسیار زیاد و پیچیده است و همچنین رقبای بسیار زیاد و قوی وجود دارد.

اگر قصد دارید در اینستاگرام دنبال کننده‌های بسیار بالایی داشته باشید و برتر باشید باید محتوای باکیفیت و اصولی تولید کنید و همچنین به طور مستمر فعالیت خود را ادامه دهید.

فروش و پشتیبانی در سایت

همانطور که می‌دانید برای فروش از طریق سایت کافی است که با استفاده از ووکامرس یک فروشگاه طراحی کنید و در آن محصول ایجاد نمایید. کافی است کاربران به سایت شما بیایند و آن را به سبد خرید خود اضافه کنند و خرید را انجام دهند.

ولی این فرآیند در اینستاگرام کمی پیچیده تر است. یعنی برای فروش محصول از اینستاگرام شما باید زمان زیادی برای پاسخگویی به دایرکت‌ها بگذارید و شماره کارت ارسال کنید و کاربر کارت به کارت کندو… کلی این فرآیند پیچیده است در صورتی که با قرار دادن همان محصول درسایت کاربر می‌تواند در کمتر از ۱ دقیقه آن محصول را خریداری کنید

بالاخره سایت یا اینستاگرام

بالاخره سایت یا اینستاگرام؟ توجه داشته باشید که ما در این مقاله می‌گوییم روی سایت تمرکز و سرمایه گذاری بیشتری بکنید ولی روی اینستاگرام هم تولید محتوا کنید و سعی کنید دنبال کننده جذب کنید.

چرا که در اینستاگرام شما می‌توانید بعد از پیشرفت هرچند زمان بر کاربران خود را برای خرید محصولات به سایت هدایت کنید و فروش چشمگیری را داشته باشید. البته به این موضوع هم توجه کنید که سعی کنید وبسایت خود را آماده و تکمیل کنید و بعد لینک آن را در اختیار کاربران خود قرار دهید تا کاربران با بازدید از سایت شما حس خوبی داشته باشند.

جمع‌بندی کلی

در این مقاله در پاسخ به سوال سایت یا اینستاگرام، تصمیم گرفتیم تا سایت و اینستاگرام را داشته باشیم و در آن‌ها فعالیت کنیم. ولی در سایت سرمایه گذاری و تمرکز بیشتری داشته باشیم. هرچند یادگیری اصولی طراحی و مدیریت سایت و همچنین برتر بودن سایت و به فروش رسیدن آن کمی پیچیده است ولی کافی است تا یک ماه برای این آموزش‌ها وقت بگذارید و وبسایت خود را طراحی کنید تا در آن و کسب درآمد از طریق آن موفق باشید.

همچنین برای یادگیری مدیریت و طراحی وبسایت به صورت اصولی و حرفه‌ای پیشنهاد می‌کنیم از دوره‌های آموزشی لِردات دیدن نمایید.

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

صالح زارعی

مدیر و بنیان‌گذار لردات. جاده‌های سراشیبی‌را طی می‌کنم تا به اهدافی که دارم برسم...

1

مقالات مرتبط

نظر یا سوالی دارید؟