شاید شماهم در صفحات وبسایت وردپرسی خود یا اصلا پیشخوان وردپرس‌تان تاریخ‌هارا دیده باشید که به صورت پیشفرض تاریخ میلادی هستند.و ما نیاز به نمایش تاریخ شمسی داریم. یعنی به جای ۷ june 2022 باید ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ نمایش داده شود. دقیقا اتفاقی که در نمایش تاریخ بروزرسانی این مقاله افتاده است.

انجام این کار روش‌های مختلفی دارد، یک روش استفاده از افزونه است که راحت‌ترین و بهترین روش است و روش دیگر تغییر و جایگزینی تاریخ‌های با استفاده از برنامه‌نویسی و کتابخانه jdf است که در وبسایت لردات ما از روش دوم استفاده کرده‌ایم. ولی اگر با کدنویسی و برنامه‌نویسی PHP آشنایی ندارید سراغ روش دم نروید.

در ادامه نحوه نمایش تاریخ شمسی در وردپرس با افزونه Parsi Date را به شما عزیزان توضیح می‌دهیم.

افزونه Parsi Date

اکنون بهترین افزونه‌ای که برای نمایش تاریخ شمسی در وردپرس یا شمسی سازی تاریخ وردپرس می‌توانید استفاده کنید، افزونه Parsi Date هست که در ادامه مراحل شمسی سازی تاریخ وردپرس با این افزونه‌را توضیح می‌دهیم.

نصب و فعالسازی افزونه

در ابتدای کار نیاز است تا این افزونه‌را روی سایت‌مان نصب و فعالسازی کنیم. پس به پیشخوان وردپرس‌مان می‌رویم و بعد به مسیر افزونه‌ها > افزودن می‌رویم. حالا عبارت Parsi Date را در فیلد جستجو وارد می‌کنیم و این افزونه‌را روی سایت خود نصب و فعالسازی می‌کنیم. اگر بلد نیستید می‌توانید مقاله آموزش افزونه وردپرس را بخوانید.

نمایش تاریخ شمسی در وردپرس با افزونه Parsi Date
نمایش تاریخ شمسی در وردپرس با افزونه Parsi Date

انجام تنظیمات تاریخ شمسی

بعد از نصب و فعالسازی در پیشخوان وردپرس شما بخشی با عنوان تنظیمات پارسی نمایش داده می‌شود. کافی است روی این گزینه کلیک کنید تا تنظیمات را انجام دهیم و تاریخ شمسی را در وبسایت وردپرسی خود فعال نمایید.

رفتن به تنظیمات افزونه
رفتن به تنظیمات افزونه

حالا تنظیمات برای شما نمایش داده می‌شود که تنظیمات این افزونه شامل سه بخش هسته، تبدیل و هماهنگی با افزونه‌ها هست که در ادامه هر کدام‌را توضیح می‌دهیم.

تنظیمات هسته

از تنظیمات هسته می‌توانید تنظیمات کلی افزونه که مربوط به پیشخوان و خود سایت می‌شوند را انجام دهید، مانند تبدیل فونت به فارسی یا حالت اشکال زدایی افزونه و سایر موارد. همچنین اگر گزینه پارسی دیت در منوی پیشخوان خود شمارا اذیت می‌کند می‌توانید آن‌را با فعال کردن گزینه انتقال این برگه به زیر منو به زیر منوی تنظیمات ببرید تا به صورت مستقیم در پیشخوان شما نمایش داده نشود.

و حتما گزینه تاریخ خورشیدی هم فعال نمایید تا در پیشخوان و خود وبسایت تاریخ‌ها به صورت خورشیدی یا همان شمسی نمایش داده شوند.

تنظیمات هسته افزونه
تنظیمات هسته افزونه

تنظیمات تبدیل

این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به زبان فارسی را انجام دهید، یعنی مشخص کنید که ارقام فارسی نمایش داده شوند و برای این کار می‌توانید گزینه‌هایی که می‌خواهید در آن بخش‌ها اعداد فارسی شوند را در این بخش فعال نمایید. همچنین تصحیح حروف فارسی و تبدیل تاریخ در پیوند‌های یکتا یا نامک‌را هم می‌توانید انجام دهید.

تنظیمات تبدیل افزونه Parsi Date
تنظیمات تبدیل افزونه Parsi Date

تنظیمات هماهنگی با افزونه‌ها

این بخش، یک بخش کاربردی است برای فروشگاه‌های اینترنتی. از این بخش می‌توانید تاریخ شمسی و اعداد فارسی را با ووکامرس‌هم سازگار کنید و به طور مثال قیمت‌ها را با اعداد فارسی نمایش دهید.

و در بخش غیرفعال کردن فیلتر وردپرس پارسی هم هر کلاس html و css را که وارد نمایید آن بخش‌را می‌توانید از تنظیمات پارسی دیت خارج نمایید. به طور مثال می‌خواهید عدد تاریخ بروزرسانی میلادی باشد پس کافی است کلاس تگ html آن‌را در این قسمت وارد نمایید تا تاریخ شمسی روی آن اعمال نشود.

تنظیمات هماهنگی با افزونه‌ها
تنظیمات هماهنگی با افزونه‌ها

جمع‌بندی کلی

در این مقاله پرداختیم به شمسی سازی تاریخ وردپرس که اگر وبسایت فارسی دارید پیشنهاد می‌کنم حتما این کار را انجام دهید. چرا که کاربران شما طبق تاریخ فارسی پیش می‌روند و این ناخوشایند هست که صفحه پیگیری سفارشات آن‌ها با تاریخ میلادی نمایش داده شود و تجربه کاربری خوبی‌را منتقل نمی‌کند.

همچنین با توجه به بررسی‌هایی که ما در لردات انجام دادیم بهترین و بهینه‌ترین افزونه نمایش تاریخ شمسی در وردپرس افزونه Parsi Date هست که در این مقاله نحوه شمسی سازی تاریخ وردپرس با این افزونه ‌را توضیح دادیم و تنظیمات آن‌را بررسی کردیم.

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۴.۸ / ۵. تعداد رای: ۵

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

تیم تولید محتوا

در تیم تولید محتوای لردات در تلاشیم تا مقالات آموزشی طراحی و مدیریت وبسایت را به بهترین شکل برای شما آماده و منتشر کنیم.

22

مقالات مرتبط

نظر یا سوالی دارید؟