افزونه بست المنت

جلسه ۱۶: آشنایی و کار با فهرست‌ها، ابزارک‌ها و بخش سفارشی سازی

در این جلسه از دوره آموزش ساخت سایت با وردپرس در ادامه جلسه قبل که قالب وردپرس را توضیح دادیم می‌خواهیم ابزارک ها و فهرست ها در وردپرس و همچنین بخش سفارشی سازی را در وردپرس توضیح دهیم.

بخش سفارشی سازی در وردپرس

یکی از زیر مجموعه‌های بخش نمایش در پیشخوان وردپرس سفارشی سازی هست که همانطور که در جلسات قبل توضیح دادیم از این بخش می‌توانید تنظیماتی مربوط به هویت سایت، صفحه اصلی، ابزارک‌ها و فهرست ها در وردپرس که در ادامه توضیح می‌دهیم را انجام دهید.

رفتن به بخش سفارشی سازی در وردپرس
رفتن به بخش سفارشی سازی در وردپرس

بخش سفارشی سازی در وردپرس به شکل زیر است و می‌توانید تغییرات را به صورت زنده در سایت خود مشاهده کنید.

سفارشی سازی در وردپرس
سفارشی سازی در وردپرس

ابزارک‌ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس همانطور که از نامشان پیدا است ابزارهایی در سایت ما هستند که از مسیر نمایش > ابزارک‌ها می‌توانیم آن‌هارا مدیریت کنیم و تنظیم کنیم.

به طور مثال ستون اول فوتر، ستون دوم فوتر، ستون سوم فوتر در سایت لِردات جزو ابزارک ها در وردپرس هستند و در اکثر قالب‌های وردپرس هم همینطور طراحی شده است. همچنین سایدبار سایت را می‌توانید از ابزارک ها مدیریت کنید و المنت‌هایش را تغییر بدید.

بخش ابزارک‌ها در وردپرس
بخش ابزارک‌ها در وردپرس

در مدیریت و تنظیم ابزارک ها می‌توانید از بلوک هایی که در ویرایشگر وردپرس بودند استفاده کنید و تنظیماتش مانند همان بلوک‌های ویرایشگر وردپرس است.

فهرست ها در وردپرس

فهرست ها شامل منوهای سایت ما می‌شوند. به طور مثال منویی که در سربرگ سایت لِردات می‌بینید و به ترتیب شامل مقالات اموزشی، تلویزیون آکادمی و… است. و این یک نوع فهرست است.

در اکثر قالب های وردپرس فهرست‌ها شامل منوی سربرگ سایت و منویی که در فوتر سایت قرار دارد می‌شوند.

فهرست ها در وردپرس
فهرست ها در وردپرس

همچنین مدیریت جایگاه در فهرست‌ها وجود دارد که در هر قالب متفاوت است ولی منظور از منوی اصلی یا منوی هدر منویی است که در سربرگ سایت‌تان قرار دارد و اگر منویی را در این جایگاه مشخص کنید آن منو در سربرگ سایت‌تان نمایش داده می‌شود.

جمع‌بندی کلی

در این آموزش کوتاه سه تا از بخش‌های مهم وردپرس را توضیح دادیم که اگر از آن‌ها درست در سایت خود استفاده کنید می‌توانید تجربه کاربری بی نظیری را در سایت‌تان ایجاد کنید.

منظور از تجربه کاربری ایجاد حس خوب در کاربر و ارزشمند بودن سایت شماست. وقتی در ابزارک‌ها و فهرست موارد درست و مناسبی را قرار بدهید به خوبی میتونید کاربران را جذب سایت خود بکنید و فروش خود را افزایش دهید.

با آرزوی موفقیت برای شما.

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

صالح زارعی

مدیر و بنیان‌گذار لردات. جاده‌های سراشیبی‌را طی می‌کنم تا به اهدافی که دارم برسم...

نظر یا سوالی دارید؟