افزونه بست المنت

جلسه ۱۱: مدیریت سفارشات و تخفیف‌ها در ووکامرس

دوتا از بخش‌های مهم ووکامرس بخش مدیریت سفارشات و تخفیف‌ها در ووکامرس هستند که در این جلسه از آموزش‌های ووکامرس می‌خواهیم به بررسی و آموزش کار با این دو بخش در ووکامرس بپردازیم.

بخش مدیریت سفارشات ووکامرس

برای اینکه بتوانید سفارش‌هایی که در سایت شما انجام و ثبت شده را ببینید کافی است از پیشخوان وردپرس‌تان به مسیر ووکامرس > سفارشات بروید.

رفتن به بخش مدیریت سفارشات ووکامرس
رفتن به بخش مدیریت سفارشات ووکامرس

حالا از این قسمت می‌توانید سفارشات وبسایت خود را مشاهده و مدیریت کنید. کار با این بخش دقیقا مانند نوشته‌ها یا… در وردپرس هست و فقط لیست آن کمی متفاوت است.

مدیریت سفارش های فروشگاه اینترنتی
مدیریت سفارش های فروشگاه اینترنتی

از قسمت وضعیت سفارش همانطور که در جلسه مربوط به افزودن محصول در ووکامرس توضیح دادیم می‌توانید مرحله یا وضعیت سفارش را مشاهده کنید که در حال انجام، در حال پردازش، لغو شده، تکمیل شده و… می‌تواند باشد و حتی با استفاده از افزونه شرکت پست ایران می‌تونید وضعیت‌های دیگه مثل درحال بسته‌بندی و… هم اضافه کنید.

و از قسمت نام، تاریخ و مجموع هم می‌توانید نام مشتری، تاریخ ثبت سفارش و مجموع مبلغ سفارش را مشاهده کنید. همچنین از بخش عملیات می‌توانید با کلیک روی گزینه تیک جلوی سفارش‌های تکمیل نشده آن سفارش را به تکمیل شده تغییر وضعیت دهید.

ایجاد و ویرایش سفارشات

با کلیک روی هر سفارش در بخش سفارشات ووکامرس می‌توانید آن‌را ویرایش کنید. یا می‌توانید با زدن روی دکمه افزودن سفارش در صفحه مدیریت سفارشات به راحتی یک سفارش جدید برای خود یا یک کاربر دیگر ثبت کنید. لازم به ذکر هست که صفحه ویرایش سفارشات و ایجاد سفارش یکسان هست.

ویرایش سفارشات و افزودن سفارش جدید
ویرایش سفارشات و افزودن سفارش جدید

در بخش اول صفحه می‌توانید جزئیات سفارش را ویرایش کنید مانند تاریخ، وضعیت، نام و حتی اطلاعات صورتحساب و حمل نقل را ویرایش یا مشخص کنید.

در بخش دوم می‌توانید لیست محصولات خریداری شده و فاکتور را ببینید و اگر سفارش جدید ایجاد می‌کنید میتوانید با زدن روی دکمه افزودن اقلام محصولات را به سفارش خود اضافه کنید و با زدن روی دکمه افزودن کد تخفیف هم می‌توانید کد تخفیف به فاکتور اضافه کنید. همچنین با زدن روی دکمه استرداد در ویرایش سفارش می‌توانید مراحل بازگشت دادن سفارش را طی کنید.

اگر محصول شما دانلودی باشد بخش دیگری با عنوان دسترسی محصولات دانلود شدنی ایجاد می‌شود که از آن می‌توانید محصول دانلودی خود را مدیریت کنید.

و از سایدبار یا ستون کناری هم می‌توانید یادداشت‌های سفارش را مشاهده کنید و به آن اضافه کنید. همچنین می‌توانید ایمیل سفارش را مجدد به کاربر بفرستید و ذخیره کنید.

تمام بخش مدیریت سفارشات ووکامرس همین بود و در ادامه مقاله می‌پردازیم به مدیریت کدهای تخیف در ووکامرس. البته سفارشات و آمار آن‌را از بخش تجزیه و تحلیل می‌توانید بررسی کنید که در جلسات بعدی این بخش را کامل توضیح می‌دهیم.

کد تخفیف ها در ووکامرس

ووکامرس این امکان را دارد که شما کد تخفیف ایجاد کنید و آن را در اختیار کاربران خود قرار دهید تا بتوانند با کد تخفیف خریدشان را با هزینه کمتری انجام دهند. برای مدیریت کد تخفیف ها در ووکامرس کافی است از پیشخوان وردپرس خود به مسیر بازاریابی > کدهای تخفیف بروید.

رفتن به مدیریت کد تخفیف ها در ووکامرس
رفتن به مدیریت کد تخفیف ها در ووکامرس

کار با این بخش‌هم دقیقا مانند صفحات دیگه پست تایپ‌ها مانند نوشته‌ها و… در وردپرس هستش و می‌توانید کدهای تخفیف خود را مشاهده کنید.

ایجاد و ویرایش کد تخفیف

برای ایجاد کد تخفیف جدید کافی است روی دکمه افزودن کد تخفیف کلیک کنید تا بتوانید کد تخفیف جدیدی را ایجاد کنید. در ادامه نحوه ایجاد کد تخفیف را توضیح می‌دهیم.

افزودن کد تخفیف جدید در ووکامرس
افزودن کد تخفیف جدید در ووکامرس

از بخش کد تخیف باید عبارت کد تخفیف خود را وارد کنید مثلا mydore. و از بخش توضیحات باید توضیحاتی را برای کد تخفیف خود اضافه کنید. همچنین از ستون کناری صفحه برای کد تخفیف خود می‌توانید تاریخ انتشار، وضعیت و قابلیت مشاهده‌اش را تنظیم کنید و در نهایت انتشار بدهید.

یک بخش مهم برای تنظیمات کد تخفیف بخش اطلاعات کد تخفیف هست که در ادامه هر فیلد از این بخش را بررسی می‌کنیم.

از بخش همگانی می‌توانید نحوه تخفیف و درصد آن‌را مشخص کنید. با زدن گزینه حمل و نقل رایگان هر سفارشی که ثبت شود درصورتی که حمل و نقل در سایت شما پولی باشد رایگان می‌شود و در نهایت‌هم می‌توانید تاریخ انقضای کد تخفیف را تنظیم کنید.

بخش بعدی محدودیت دسترسی هستش که از این بخش می‌توانید مشخص کنید این کد تخفیف شامل چه محصولاتی باشد، حداکثر و حداقل سفارشاتی که بتوانند از این کدتخفیف بهره‌مند شوند چقدر باشد و مشخص کنید که یک فرد می‌تواند چندبار از این کد تخفیف استفاده کند یا نه.

از بخش محدودیت استفاده هم می‌توانید مشخص کنید که تعداد دفعاتی که می‌تواند از کد تخفیف استفاده شود چقدر است و حتی برای هر کاربر هم می‌توانید مشخص کنید.

معرفی افزونه کاربردی

با افزونه YITH WooCommerce Coupon Email System می‌توانید کدتخفیف‌های زیاد و رندومی بسازید و آن‌هارا برای کاربرانتان ایمیل کنید تا از سایت شما با آن کدهای تخفیف بتوانند خرید کنند.

جمع‌بندی کلی

در این جلسه از آموزش‌های ووکامرس پرداختیم به مدیریت سفارشات و کد تخفیف ها در ووکامرس .و نحوه ایجاد کردن آن‌ها که دو بخش مهم در یک فروشگاه اینترنتی هستند. و همچنین یک افزونه کاربردی برای ساخت کدتخفیف انبوه معرفی کردیم. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۱ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

صالح زارعی

مدیر و بنیان‌گذار لردات. جاده‌های سراشیبی‌را طی می‌کنم تا به اهدافی که دارم برسم...

نظر یا سوالی دارید؟