افزونه بست المنت

جلسه ۱۳: مدیریت نظرات و دیدگاه ها در وردپرس

در این جلسه از دوره آموزش ساخت سایت با وردپرس می‌خواهیم بپردازیم به مدیریت نظرات و دیدگاه ها در وردپرس و آشنایی با این بخش در سایت وردپرسی شما.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

به طور پیشفرض در وردپرس در انتهای هر نوشته شما بخشی وجود دارد که کاربران می‌توانند از آن دیدگاه یا بازخوردی را نسبت به نوشته‌های سایت شما ارسال کنند. به طور مثال بخش نظرات و دیدگاه ها در لِردات به شکل زیر می‌باشد:

بخش نظرات لردات (نیترو وردپرس)
بخش نظرات لردات

در اصل این بخش برای گفت و گوی کاربران با شما و ارسال فید بک توسط کاربران به شما است. شما می‌توانید با استفاده از این بخش و پاسخ دادن و گفت وگو با کاربران سایت‌تان آن کاربر را تبدیل به مشتری بکنید.

البته لازم به ذکر هست در ایران اکثرا برای ارسال سوالات از این بخش استفاده می‌شود و کاربران کمتری از این بخش Feedback ارسال می‌کنند. برای همین عنوان این بخش در بیشتر سایت‌های ایرانی طوری است که کاربر ترغیب به نوشتن دیدگاه شود. مثلا در لِردات به جای دیدگاه‌ها از عبارت نظر شما در این باره چیست استفاده کرده‌ایم.

اهمیت دیدگاه‌ها در سایت

دیدگاه‌ها در هر سایت تعامل بین کاربران آن سایت و مدیران سایت می‌باشد. همچنین با استفاده درست از این بخش می‌توانید سئوی سایت خود راهم بالا ببرید. همچنین در نظر داشته باشید که بهتر است هرچه سریعتر و با کیفیت بالا پاسخ کاربران‌تان را دهید و به این بخش باید توجه ویژه‌ای کنید چرا که اهمیت بالایی دارد.

توجه داشته باشید که سعی کنید مقالات و محصولات سایت‌تان را با کمترین ایراد و عیب منتشر کنید تا کاربران منفی را کاهش دهید و با استفاده از فید بک و نظرات و سوالات مثبت بتوانید تعامل خوبی را بین کاربران‌تان ایجاد کنید و رتبه سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو بالاتر ببرید.

بازخوردهای کاربران به محصولات و مقالات سایت شما باعث افزایش یا کاهش فروش و جذب کاربران جدید یا از دست دادن کاربران قبلی میشود! پس باید به آن‌ها توجه کرد و بهترین را ارائه داد.

مدیریت دیدگاه ها و نظرات در وردپرس

برای مدیریت دیدگاه ها در وردپرس کافی است از پیشخوان وردپرس به مسیر دیدگاه‌ ها در وردپرس بروید تا بتوانید تمام دیدگاه‌های سایت خود را مشاهده کنید و آن‌هارا مدیریت کنید.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس
مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

در این قسمت گزینه‌هایی برای دیدگاه ها در وردپرس دارید که شامل پذیرفتن، نپذیرفتن، پاسخ دادن، جفنگ و زباله دان. عملکرد هرکدام مشخص است که برای چه کاری است و نیاز به توضیح نیست.

با کلیک روی گزینه پاسخ می‌توانید به دیدگاه‌های کاربرانتان پاسخ بدید و دیدگاه کاربر و خودتان را در سایت منتشر کنید.

پاسخ دادن به نظرات در وردپرس
پاسخ دادن به نظرات در وردپرس

همچنین با کلیک روی گزینه‌های ویرایش و ویرایش سریع می‌توانید دیدگاه کاربرتان را ویرایش کنید و با کلیک روی گزینه بروزرسانی آنطوری که شما ویرایش کردید در سایت‌تان نمایش دهید.

ویرایش سریع دیدگاه کاربران

تفاوت گزینه ویرایش با ویرایش سریع این است که با انتخاب ویرایش سریع شما در همانجا دیدگاه را ویرایش میکنید و فقط امکان ویرایش مشخصات کاربر و دیدگاه را دارید ولی با گزینه ویرایش صفحه جدیدی باز میشود و دست شما باز تر است برای ویرایش دیدگاه.

ویرایش دیدگاه کاربران

جفنگ چیست و چگونه است؟

جفنگ دیدگاه ها در وردپرس به معنای همان اسپم است. زمانی که شما یک دیدگاهی را جفنگ کنید یا به عنوان اسپم مشخص کنید کاربری که دیدگاه را نوشته است بلاک می ‌شود و دیگر نمیتواند در سایت شما با آن آی پی دیدگاهی بنویسد.

در قسمت جفنگ‌ها دو گزینه جفنگ نیست و پاک کردن برای همیشه وجود دارد که به تریتب برای جفنگ نکردن دیدگاه و پاک کردن دیدگاه استفاده می‌شود.

دیدگاه‌های جفنگ

همچنین برای جلوگیری از دیدگاه های تبلیغاتی و اسپم که توسط ربات ها فرستاده می‌شوند میتوانید افزونه Akismet Spam را روی سایت خود فعال کنید.

حذف دیدگاه‌ها و بخش زباله دان

گزینه دیگری که وجود دارد انتقال به زباله دان هست که شما می‌توانید با زدن روی این گزینه دیدگاهی را از لیست دیدگاه ها در وردپرس و سایت خود پاک کنید ولی نه برای همیشه. با زدن روی این گزینه دیدگاه شما به بخشی به نام زباله دان می‌رود.

وقتی وارد بخش زباله دان شوید دیدگاه‌هایی که پاک شدند را مشاهده می‌کنید. سه گزینه در این قسمت وجود دارد، جفنگ، بازیافت و حذف برای همیشه. که عملکرد هر کدام مشخص است و نیاز به توضیح نیست.

بخش زباله دان در دیگاه ها

جمع‌بندی کلی

در این جلسه با دیدگاه ها در وردپرس آشنا شدیم و نحوه مدیریت و اهمیت آن‌هارا آموختیم. همچنین گزینه‌های بخش دیدگاه ها در وردپرس و پیشخوان وردپرس را بررسی کردیم و عملکرد هرکدام را توضیح دادیم.

با آرزوی موفقیت برای شما.

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

صالح زارعی

مدیر و بنیان‌گذار لردات. جاده‌های سراشیبی‌را طی می‌کنم تا به اهدافی که دارم برسم...

نظر یا سوالی دارید؟