بهترین صفحه ساز وردپرس چیست؟ المنتور! اکنون اکثر سایت‌ها در دنیای اینترنت در حال استفاده از صفحه سازهای حرفه‌ای و لایو هستند و صفحه‌های گرافیکی برای سایت‌های خود طراحی می‌کنند. طراحی صفحه‌های زیبا و داشتن سایت گرافیکی و زیبا تاثیر زیادی روی فروش و جذب مخاطبان دارد.

در این مقاله یکی دیگر از افزونه‌های وردپرس که یک صفحه ساز حرفه‌ای و البته رایگان است را معرفی می‌کنیم و طراحی صفحات با آن را انجام می‌دهیم. افزونه Elementor را از انتهای همین مقاله می‌توانید دانلود و دریافت کنید.

افزونه المنتور
افزونه المنتور

صفحه ساز وردپرس چیست؟

صفحه ساز وردپرس یک ابزاری هست که به ما المان یا المنت‌ها و قابلیت‌هایی ارائه می‌دهد که بتوانیم صفحات زیبا و گرافیکی و دلخواه‌مان را برای سایت‌مان طراحی کنیم.

صفحه ساز پیشفرض وردپرس ظاهر ساده‌ای دارد و با آن نمی‌توانیم تصاویر حرفه‌ای طراحی کنیم. ولی افزونه‌های صفحه سازی هستند که با نصب و فعالسازی آن‌ها ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری برای ساخت صفحه دلخواه‌مان داشته باشیم. افزونه‌های صفحه ساز برتر شامل المنتور، WPBakery و Themify هستند.

بهترین افزونه صفحه ساز اکنون المنتور هست که در این مقاله بیشتر با آن آشنا می‌شویم و نحوه کار با آن را یاد میگیریم.

نصب و فعالسازی افزونه المنتور

نصب و فعالسازی افزونه المنتورهم مانند دیگر افزونه‌هاست. برای نصب افزونه المنتور به پیشخوان وردپرس و مسیر افزونه‌ها > افزودن بروید و عبارت Elementor را در کادر جستجو وارد کنید و حالا این افزونه‌رو نصب و بعد فعال نمایید.

نصب و فعالسازی افزونه المنتور
نصب و فعالسازی افزونه المنتور

رفتن به صفحه ساز Elementor

اگر می‌خواهید یک صفحه رو در وردپرس با صفحه ساز المنتور ویرایش کنید بهتر است قالب‌تون سازگار با المنتور باشد تا به مشکل و خطا بر نخورید.

برای ویرایش یک صفحه در وردپرس با صفحه ساز یا افزونه المنتور ابتدا یک صفحه رو در وردپرس ایجاد کنید. برای این کار باید به پیشخوان وردپرس و مسیر برگه‌ها > افزودن جدید یا نوشته‌ها > افزودن نوشته برویم.

افزودن برگه جدید در وردپرس
افزودن برگه جدید در وردپرس

و بعد یک عنوان برای صفحه خود انتخاب کنید و روی دکمه ویرایش با المنتور که در بالای صفحه است کلیک کنید تا به صفحه ساز المنتور بروید و بتوانید صفحه مورد نظرتان را با صفحه ساز ویرایش کنید.

رفتن به صفحه ساز المنتور
رفتن به صفحه ساز المنتور

طراحی صفحه فرود با المنتور

حالا به صفحه ساز افزونه المنتور رفتیم. این صفحه شامل دو بخش است یکی ستون کناری المنتور که به برای مشاهده المنت‌ها، تنظیمات و… است.

صفحه ساز افزونه المنتور
صفحه ساز افزونه المنتور

در این صفحه کافیه هر المنتی که می‌خواهیم را انتخاب کنیم و به صفحه و جای موردنظرمون انتقال بدیم و آن را از تنظیماتی که در همان ستون کناری باز می‌شود می‌توانیم ویرایش کنیم. به طور مثال متن، رنگ، فونت و… را تغییر یا تنظیم کنیم.

قالب‌های از پیش ساخته شده المنتور

المنتور یک کتابخانه دارد که شما در آن می‌توانید بخش‌هایی که ایجاد می‌کنید را ذخیره کنید و در آن قالب‌های از پیش ساخته زیادی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. شما می‌توانید با کلیک روی دکمه کتابخانه به صدها قالب از پیش ساخته شده المنتور دست یابید.

رفتن به کتابخانه المنتور
رفتن به کتابخانه المنتور

برای اعمال قالب مورد نظرتون روی صفحه خودتون کافیست به کتابخانه برویم و به تب برگه‌ها برویم. حالا قالب مورد نظرمون را انتخاب و روش کلیک کنیم و روی دکمه درج کلیک کنیم تا در صفحه ما درج شود.

کتابخانه قالب‌های از پیش ساخته شده افزونه المنتور
کتابخانه قالب‌های از پیش ساخته شده افزونه المنتور

ریسپانسیو صفحات در المنتور

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب المنتور این است که می‌توانیم برای هر کدام از دستگاه‌های موبایل، تبلت و دسکتاپ یک صفحه مجزا تغییر کنیم تا کاربر با هر دستگاهی که وارد می‌شود صفحه به یک قالب و نحوه دیگری نمایش داده شود. همچنین با این قابلیت می‌توانیم برخی از المان‌ها که در موبایل باید جور دیگری نمایش داده شوند را تنظیم کنیم یا نمایش آن ها در یک سیستم را روی حالت مخفی بگذاریم.

برای انجام تنظیمات ریسپانسیو در صفحه ساز المنتور کافیست روی آیکون آن در منوی پایینی ستون کناری کلیک کنیم تا نحوه نمایش سایت‌مان در دستگاه‌های مختلف را ببینیم و هرکدام را که می‌خواهیم تغییر دهیم.

ریسپانسیو صفحات با المنتور
ریسپانسیو صفحات با المنتور

تفاوت افزونه المنتور و Elementor Pro

افزونه المنتور دارای المان‌ها و قابلیت‌های رایگان خوبی است ولی المنتور پرو به میزان زیادی می‌تواند طراحی شمارا بهبود دهد و المان‌ها و ویژگی‌های بیشتر و بهتری را در اختیار شما برای طراحی صفحات قرار می‌دهد.

البته اگر از قالبی استفاده می‌کنید که با المنتور سازگار هست نیاز زیادی به استفاده از افزونه المنتور پرو نیست.

جمع‌بندی کلی

طراحی و گرافیک صفحات سایت در جذب مخاطب و افزایش فروش تاثیر زیادی دارد و پیشنهاد می‌کنیم شماهم روی بحث طراحی گرافیک سایت خودتان کار کنید و آن را روز به روز بهینه کنید. با افزونه المنتور می‌توانید سایت خود را بهتر طراحی کنید و صفحات بهتر و بهینه شده تری داشته باشید.

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

صالح زارعی

مدیر و بنیان‌گذار لردات. جاده‌های سراشیبی‌را طی می‌کنم تا به اهدافی که دارم برسم...

22

مقالات مرتبط

نظر یا سوالی دارید؟