چند روز پیش یکی از شما کاربران عزیز در انتهای یکی از مقالات دیدگاهی در این باره که چگونه اضافه کردن دسته بندی و برچسب به برگه های وردپرس را انجام دهیم ثبت کرده بودید. در ادامه نحوه انجام این کار را به شما توضیح می‌دهیم.

دسته بندی و برچسب در برگه ها

قبل از آنکه برویم تا نحوه انجام این کار را توضیح دهیم لازم است بگویم که پیشنهاد می‌کنیم برگه های زیادی در وبسایت خود منتشر نکنید که نیازی به دسته بندی کردن یا برچسب گذاری آن‌ها داشته باشید.

همانطور که در مقاله برگه‌های وردپرس توضیح دادیم برگه ها در وردپرس صفحات اصلی و ثابت ما هستند مانند ارتباط با ما، درباره ما و… که در اصل صفحات مهم وبسایت ما هستند. نتیجه می‌گیریم که اگر میخواهیم تعداد آن‌ها را زیاد کنیم بهتر است برای این کار از نوشته‌ها استفاده کنیم و یا با افزونه Custom Post Type UI یک پست تایپ جدید مانند ویدیوهای آموزشی، اخبار، صفحه جلسه آموزشی یا… در وبسایت خود ایجاد کنید.

در مقاله سفارشی سازی پیشخوان وردپرس به نحوه اضافه کردن پست تایپ و ویرایش پست تایپ های وردپرس با افزونه Custom Post Type UI پرداختیم.

اضافه کردن دسته بندی و برچسب به برگه ها
اضافه کردن دسته بندی و برچسب به برگه ها

استفاده نادرست از دسته بندی ها و برچسب ها

احتمال دادیم که برخی از شما عزیزان تازه وارد باشید برای همین لازم دانستیم که این نکته را بگوییم که اگر از دسته بندی ها و برچسب های زیادی در سایت خود استفاده کنید و همچنین استفاده ی نادرست کنید به سئو یا بهینه سازی سایت‌تان برای موتورهای جستجو آسیب میزنید چرا که به درستی وبسایت‌تان را سازماندهی نکرده‌اید.

اضافه کردن دسته بندی و برچسب به برگه ها

برای اضافه کردن امکان دسته بندی کردن و برچسب گذاری به برگه ها از افزونه های مخزن وردپرس استفاده می‌کنیم. برای این کار یک افزونه‌ای آماده شده است به نام افزونه Post Tags and Categories For Pages.

فعالسازی و کار با افزونه Post Tags and Categories For Pages

در مرحله اول باید از پیشخوان وردپرس خود به مسیر افزونه‌ها >‌ افزودن بروید و این افزونه‌را روی سایت خود نصب و فعالسازی کنید. این افزونه به صورت رایگان هست. لازم به ذکر هست که اگر نحوه نصب و فعالسازی افزونه را در وردپرس بلد نیستید می‌توانید مقاله نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید.

افزونه Post Tags and Categories For Pages
افزونه Post Tags and Categories For Pages

بعد از اینکه افزونه را فعال کردید بدون نیاز به انجام تنظیمات خاصی اضافه کردن دسته بندی و برچسب به برگه های وردپرس انجام می‌شود و شما همانند نوشته‌ها می‌توانید به منوی برگه‌های از ستون کناری پیشخوان وردپرس بروید و دسته بندی ها و برچسب هارا برای برگه‌های خود مدیریت کنید.

مدیریت دسته‌ها و برچسب‌ها در برگه‌ها

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که دسته بندی نوشته‌ها و برگه های شما الان یکسان است و بهتر است یک برگه و نوشته را در یک دسته بندی قرار ندهید و می‌توانید دسته بندی های مخصوص برای برگه ها خود ایجاد کنید و برای نوشته ها خودهم همینطور تا هر کدام را به صورت جداگانه دسته بندی یا برچسب گذاری کنید.

مدیریت دسته بندی ها و برچسب ها در برگه ها
مدیریت دسته بندی ها و برچسب ها در برگه ها

همچنین همانند انتشار نوشته در انتشار و یا ویرایش برگه هاهم از ستون کناری و بخش تنظیمات این امکان را دارید که برای برگه‌ی خود اضافه کردن دسته بندی و برچسب را انجام دهید.

افزودن دسته بندی و برچسب در صفحه ویرایش برگه
افزودن دسته بندی و برچسب در صفحه ویرایش برگه

به همین راحتی و سادگی می‌توانید امکان اضافه کردن دسته بندی و برچسب گذاری را در برگه‌های خود فعال کنید و آن‌هارا مدیریت کنید. البته به نکاتی که در ابتدا گفته شد هم توجه کنید.

جمع‌بندی کلی

در این مقاله آموزشی پرداختیم به پرسش یکی از شما عزیزان در این باره که چگونه همانند نوشته‌ها برای برگه‌هاهم اضافه کردن دسته بندی و برچسب گذاری را فعال کنیم و بتوانیم برگه ها هم همانند نوشته ها سازماندهی کنیم.

در ابتدا نکاتی که باید به آن‌ها برای بهبود سازماندهی رعایت کنید را گفتیم و بعد افزونه‌ای برای انجام این کار که افزونه Post Tags and Categories For Pages بود را معرفی کردیم و نحوه کار با آن را توضیح دادیم. اگر شماهم سوالی دارید می‌توانید از بخش دیدگاه‌ها بپرسید تا در قالب یک مقاله جدید به سوالتان پاسخ دهیم. موفق باشی

این آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید...

تیم تولید محتوا

در تیم تولید محتوای لردات در تلاشیم تا مقالات آموزشی طراحی و مدیریت وبسایت را به بهترین شکل برای شما آماده و منتشر کنیم.

22

مقالات مرتبط

نظر یا سوالی دارید؟