افزونه بست المنت

دوره آموزش رایگان سریع و ساده html و css

دوره رایگان سریع و ساده html و css یا آموزش html و css را آماده کردیم تا بتوانیم در کمترین زمان، به ساده‌ترین زبان و به مفیدترین روش به شما عزیزان نحوه کدنویسی با زبان نشانه گذاری html و استایل نویسی css را آموزش بدهیم.

این دوره آموزشی را در ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ منتشر کردیم و در چنل یوتیوب لردات دوره منتشر می‌شود و از تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ به مدت هفت روز، هر روز یک جلسه از این دوره در چنل یوتیوب لردات آپلود می‌شود و شما عزیزان از همان طریق می‌توانید این دوره را پیگیری و مشاهده کنید. در این هفت جلسه سعی کردیم تا به بهترین شیوه و ساده‌ترین شیوه به شما آموزش دهیم.

در این دوره چی یاد می‌گیریم؟

در این دوره قرار است در کنار هم زبان کدنویسی html و css را یاد بگیریم که به ما این امکان را می‌دهد بخش‌هایی که می‌خوایم را در وبسایت خود طراحی و ایجاد کنیم و همچنین بخش‌های مورد نیاز خودمان‌را در قالب وبسایت‌مان تغییر بدهیم.

وقتی html و css را یاد بگیرید یک طورهایی دست و بال شما بسیار باز تر می‌شود برای تغییرات در قالب وبسایت‌تان و سفارشی سازی جاهای مختلف وبسایت‌تان مانند سایدبار، هدر، فوتر و… در زیر می‌توانید قسمت اول دوره آموزش html و css را در وبسایت مشاهده کنید که مقدمه این دوره هست.

چگونه دوره آموزش html و css را دریافت کنم؟

برای دریافت این دوره آموزشی نیاز نیست کار خاصی انجام دهید. فقط کافی است به چنل یوتیوب لردات بروید و بعد به پلی لیست دوره آموزش html و css بروید تا جلسات دوره برای شما نمایش داده شود. این دوره در ۷ جلسه کاربردی آماده شده است که در ۳ جلسه اول آموزش داده می‌شود و در جلسات بعدی تمرین‌ و پروژه‌های ساده حل می‌شود برای یادگیری بهتر شما.

html و css اصلا چیست؟

HTML مخفف عبارت «Hyper Text Markup Language» هست.این زبان کدنویسی به مشخص میکند که متن‌ها و تصاویر باید به چه شکلی در صفحات نمایش داده بشوند. می‌توانید از تگ‌ها برای نشان دادن المان‌های مختلف، تعیین محل پاراگراف‌ها، عناوین، افزودن تصاویر و حتی ویدیوها استفاده کنید. CSS مخفف عبارت «Cascading Style Sheets» است. این زبان با اضافه کردن استایل‌هایی مثل فونت‌ها، رنگ‌ها و طرح‌بندی‌های مختلف به وبسایت، ظاهر دلپذیری را به آن خواهد بخشید.

بنابراین HTML به شما اجازه‌ می‌دهد تا ساختار وبسایت خود را بسازید، در حالی که CSS به این ساختار جان می‌بخشد. از این زبان کدنویسی و استایل نویسی برای طراحی وبسایت و صفحات وب استفاده می‌شود.

مفهوم html و css به زبان ساده
مفهوم html و css به زبان ساده

سادگی این دو زبان

این زبان همانطور که گفتیم زبان برنامه نویسی نیست و یادگیری آن بسیار ساده و سریع امکان پذیر هست. به صورت ساده ما می‌خوایم کاری که در المنتور یا فتوشاپ انجام می‌دهیم را بنویسیم، مثلا بگوییم این باکس در اینجا باشد و حالا انقدر فاصله داشته باشد و سایه زرد رنگ داشته باشد و …

در دوره html و css با اینکه این دو زبان ساده هستند ولی باز ما با تکنیک‌های آموزشی سعی کردیم به ساده‌ترین و بهترین شکل به شما آموزش بدهیم.

کاربردی بودن این دو زبان

همانطور که اشاره شد شما با یادگیری دو زبان Html و Css به راحتی هر بخش از وبسایت خود را که خواستید می‌توانید تغییر بدهید. به طور مثال تصمیم میگیرید رنگ یک بخش از سایت را تغییر دهید یا یک بخش جدید به قالب اضافه کنید، نیازی نیست به تیم برنامه نویسی بگویید و یا افزونه‌ای نصب کنید و کافی است با چند خط کد ساده کاری که می‌خواهید را انجام دهید.

در جلسات انتهایی این دوره به شما توضیح داده‌ایم که چطوری با استفاده از این دو زبان بتوانید قالب اختصاصی برای وبسایت خود طراحی کنید تا وبسایت شما اختصاصی باشد و بین همکارانتان متمایز شوید و همچنین ویژگی‌هایی که خودتان می‌خواهید روی قالب باشد.

جمع‌بندی کلی

در لردات تصمیم گرفتیم بنا به درخواست بسیار شما عزیزان دوره کامل و بهینه‌ای که سریع و ساده و البته مفید باشد را در زمینه html و css آماده کنیم. با استفاده از زبان نشانه گذاری html و استایل نویسی css شما قادر هستید صفحات وب را ایجاد و یا ویرایش کنید و در اصل قالب سایت خودتان را بیشتر سفارشی سازی کنید.

ما در دوره ساده و سریع html و css به شما این موضوع را آموزش دادیم و در سه جلسه اول مراحل آموزش تمام شد و در جلسات بعدی به حل تمارین و طراحی المنت و صفحات پرداختیم. برای دریافت آموزش html و css به چنل یوتیوب لردات بروید.